DZIECIĘCA SZNUROWANA ORTEZA STAWU SKOKOWEGO OBEJMUJĄCA GOLEŃ I STOPĘ Z BOCZNYM WZMOCNIENIEM AM-OSS-03

Nowy produkt

147,22 zł

Więcej informacji

Dziecięca orteza kostki AM-OSS-03

DZIECIĘCA SZNUROWANA ORTEZA STAWU SKOKOWEGO OBEJMUJĄCA GOLEŃ I STOPĘ Z BOCZNYM WZMOCNIENIEM

Charakterystyka wyrobu

Dziecięca orteza stawu skokowego doskonale zabezpieczy staw Twojego dziecka profilaktycznie lub po urazie. Jej boczne wzmocnienia i pas dociągowy chronią kostkę przed zwichnięciami, skręceniami i złamaniami.

W wyrobie zastosowano stelaż z ABS-u, dodatkowo usztywniający wyrób na kończynie, a jednocześnie doskonale dopasowujący się do stopy pacjenta.

Dużym atutem wyrobu jest to, że dzięki swej uniwersalnej konstrukcji, nie jest on dedykowany na konkretną nogę, przez co nie ma konieczności utrzymywania wysokich stanów magazynowych w sklepie medycznym.

W wyrobie jako dodatkową stabilizację, zastosowano nieelastyczne, anatomicznie ukształtowane taśmy ósemkowe oraz górną taśmę obwodową, stabilizującą wyrób na kończynie i zabezpieczającą przed przypadkowym rozwiązaniem się sznurowadeł.

System dodatkowych taśm stabilizujących został tak pomyślany, że stosuje się je tylko wtedy, gdy to jest konieczne. Jeżeli stan stawu skokowego pacjenta nie wymaga tak mocnej stabilizacji, taśmy te można łatwo zdemontować i używać wyrób bez nich.

W ortezie zastosowano system mocnego sznurowania oraz miękki, perforowany język wykonany z Activ Space, który skutecznie odciąża miejsce sznurowania i odprowadza pot od kończyny.

Orteza stawu skokowego AM-OSS-03 – została wykonana z nowoczesnej dwuwarstwowej dzianiny. Od wewnątrz zastosowano przestrzenną dzianinę ActiveSpace, od zewnątrz zaś mocną laminowaną dzianinę poliestrową. Taka konstrukcja wyrobu powoduje, że jest on mechanicznie bardzo odporny i doskonale sprawdza się w sytuacjach, gdy występują duże siły i przeciążenia w trakcie uprawiania sportu.

ACTIVspace

Tabela rozmiarowa

Rozmiar Obwód przez piętę Sposób dokonywania pomiaru
1 21-24 cm
2 24-27 cm

Właściwości

  1. Doskonała stabilizacja – dzięki zastosowaniu usztywnień bocznych, sznurowadeł przednich i taśm w sposób doskonały stabilizuje cały staw skokowy i stopę.
  2. Komfort użytkowania – dzięki zastosowaniu nowoczesnej dzianiny ActiveSpace i bawełny skóra stopy prawidłowo oddycha i doskonale jest odprowadzany pot z ciała.
  3. Utrzymanie właściwej higieny – ze względu na łatwość zakładania i zdejmowania ortezy stawu skokowego, pacjent ma możliwość wyprania ortezy, jak również utrzymania właściwej higieny stopy.

Przeznaczenie

Opaskę można stosować w przypadkach:

  • skręcenia i zwichnięcia stawu skokowego,
  • nawykowego zwichnięcia stawu skokowego
  • zespoły bólowe stawu skokowego i aparatu więzadłowego,
  • doleczania po unieruchomieniu gipsowym (złamania kości skokowej, piętowej, artrodezy i rekonstrukcje aparatu więzadłowego stawu skokowego)

Do pobrania

30 other products in the same category: