ORTEZA PODCIĄG NA OPADAJĄCĄ STOPĘ AM-OSS-21/CCA REH4MAT

AM-OSS-21/CCA

Nowy produkt

Przeznaczenie

• niedowład lub osłabienie prostowników stopy (opadająca stopa)
• stopa wiotka
• stan po udarze lub wylewie mózgu
• stwardnienie rozsiane
• mózgowe porażenie dziecięce (MPD)
• cukrzyca
• uraz/zmiażdżenie podudzia
• dystrofia mięśniowa

Więcej szczegółów

166,66 zł

Więcej informacji

ORTEZA NA OPADAJĄCĄ STOPĘ

Opadająca stopa

Odpowiedni wzorzec chodu to podstawa do prawidłowego przemieszczania się. Aby chód był wzorowy, przodostopie musi być uniesione. Niestety, niejednokrotnie w skutek urazów czy zaburzeń neurologicznych dochodzi do porażenia nerwu strzałkowego, który odpowiada za umiejętność uniesienia palców i przodostopia. Gdy taki ruch jest niemożliwy, wówczas pacjent w trakcie chodu nie potrafi przenieść stopy w sposób prawidłowy, a jego palce szurają o podłoże. Schorzenie takie nazywamy opadającą stopą. Do uszkodzenia nerwu strzałkowego może dojść z różnych powodów, np. na skutek zmiażdżenia podudzia w wypadku samochodowym, uderzenia w trakcie uprawiania sportu, cukrzycy, udaru lub wylewu bądź może być objawem głębszego wrodzonego zaburzenia neurologicznego tj. mózgowe porażenie dziecięce.

W takim przypadku, chcąc iść do przodu pacjenci podnoszą kolana nad wyraz wysoko lub przenoszą nogę po szerokim łuku. Takie kompensacyjne przetaczanie nogi stopy powoduje przeciążenia i zwyrodnienia stawów biodrowych czy kolanowych, a także nieprawidłowe ustawienie miednicy i skrzywienia kręgosłupa.

Opadająca stopa

Leczenie opadającej stopy należy raczej do działań zachowawczych. Jeśli objaw opadania stopy spowodowany jest zmiażdżeniem lub przerwaniem ciągłości nerwu strzałkowego, wówczas pomóc może zabieg neurochirurgiczny. Natomiast, jeśli przyczyna opadania stopy leży w centrum (udar, wylew, MPD) to należy liczyć się z tym, że opadająca stopa może mieć charakter chroniczny. Dlatego, w obu przypadkach najskuteczniejszą i najszybszą poprawę przynosi stosowanie specjalistycznej ortezy na opadającą stopę tj. AM-OSS-21/CCA.

Charakterystyka produktu

Orteza AM-OSS-21/CCA to doskonały produkt do stosowania w przypadku występowania dolegliwości opadającej stopy. Orteza jest lekka i wygodna. Zapewnia natychmiastowy efekt.

Nasza orteza AM-OSS-21/CCA to najnowocześniejszy produkt tego typu na rynku. Wykonana z termoformowanej opaski kostki i kompresyjnego systemu BOA® Fit System pozwala na swobodne unoszenie stopy i zapewnia prawidłowy wzorzec ruchu.

Opaska została wykonana z lekkiego i przyjaznego dla skóry termoformowanego materiału. Jej optymalna długość zapewnia szeroki zakres regulacji obwodowej, dzięki czemu orteza może występować w jednym uniwersalnym rozmiarze. Do opaski zamocowany jest profesjonalny system kompresyjny BOA® Fit System.

Orteza na opadającą stopę AM-OSS-21/CCA to prosty i szybki w obsłudze produkt. Wystarczy zapiąć opaskę wokół kostki i przymocować linki do sznurowadeł, a następnie przekręcić zegar Boa®, który pozwoli ustawić pożądaną elewację. Za pomocą uzyskanej dźwigni orteza z każdym krokiem unosi przodostopie i pozwala na prawidłowe obciążanie i przetaczanie stopy w trakcie chodu. Im mocniej zostanie dokręcony zegar, tym wyżej stopa zostanie uniesiona.

Orteza AM-OSS-21/CCA została wykonana według zasady MiniMax (minimum wyrobu – maximum efektu). Jest mała kompaktowa, niemalże niewidoczna pod ubraniem.

Od dziś, każdy użytkownik może cieszyć się dyskretną i skuteczną ortezą niwelującą dolegliwości opadającej stopy.

Przeznaczenie

• niedowład lub osłabienie prostowników stopy (opadająca stopa)
• stopa wiotka
• stan po udarze lub wylewie mózgu
• stwardnienie rozsiane
• mózgowe porażenie dziecięce (MPD)
• cukrzyca
• uraz/zmiażdżenie podudzia
• dystrofia mięśniowa

Tabela rozmiarowa

Rozmiar Obwód nad kostką Sposób dokonywania pomiaru
Uniwersalny min 20 – max 30 cm Sposób dokonywania pomiaru - obwód nad kostką

Wyrób uniwersalny na prawą i lewą nogę.

BOA® FIT SYSTEM

BOA® Fit System

PRZEKRĘĆ – DLA SZYBKIEGO, SWOBODNEGO I DOKŁADNEGO DOPASOWANIA.

Zapewniając rozwiązania dopasowane specjalnie do wydajności, Boa® Fit System jest wykorzystywany w produktach z zakresu sportów zimowych, kolarstwa, turystyki pieszej/trekkingu, golfa, biegania, sportów boiskowych, odzieży roboczej, ortez ortopedycznych i protez. BOA® Fit System został zaprojektowany z wykorzystaniem wysokiej jakości, trwałych materiałów, które są rygorystycznie testowane pod kątem mikroregulacji połączenia, stworzonego do wydajności. Każda unikalna konfiguracja została zaprojektowana z myślą o mocy bez uszczerbku dla precyzji, aby zapewnić ścisłe połączenie między sprzętem a ciałem. Tarcza i sznurowadła BOA® są objęte gwarancją przez cały okres użytkowania produktu, na którym są zintegrowane.

Wyposażenie dodatkowe

Zaczepy do AM-OSS-21/CCA

Zaczepy

Do pobrania

Produkty powiązane

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 other products in the same category: