ORTEZA KOSTKI MALLEO TRISTEP OTTOBOCK 50S8

Nowy produkt

276,85 zł

Więcej informacji

Malleo Tristep to nowoczesna, wielofunkcyjna orteza, która dzięki swojej konstrukcji zapewnia odpowiednią stabilizację w rożnych fazach leczenia. Pozwala uniknąć zabiegu operacyjnego oraz zmniejsza ryzyko późniejszych powikłań.

Upadek lub skręcenie kostki, często podczas uprawiania sportu, mogą powodować urazy więzadła. Operacja przez kilka tygodni wymusza unieruchomienie nieuniknione w większości przypadków. Dzięki nowoczesnym ortezom, takim jak wielofunkcyjna orteza na ból w kostce Malleo TriStep, operacja często nie jest konieczna. Obciążanie i poruszanie stopą jest wówczas możliwe szybciej. Co więcej, konstrukcja ortezy na kostkę Malleo TriStep pozwala na dostosowanie ortezy do trzech różnych faz gojenia. Kostka jest specjalnie ustabilizowana po poważnym uszkodzenia. Później stopa może być stopniowo uruchamiana. Wszystko to odbywa się za pomocą tylko jednej ortezy, która może zostać dostosowana do odpowiedniej fazy leczenia w kilku krokach.

Orteza kostki Malleo TriStep została opracowana we współpracy z renomowanymi specjalistami ortopedami, lekarzami sportowymi, biomechanikami, terapeutami i technikami ortopedycznymi.

Wskazania:

  • Ostre urazy kostki
  • Ostra i przewlekła niestabilność więzadeł
  • Zapalne choroby stawów
  • Choroba zwyrodnieniowa stawu skokowego
  • Rehabilitacja po operacji kostki
  • Zerwanie więzadła przyśrodkowego

Rozmiary: 

Poszczególne 3 fazy leczenia, w których stosuje się ortezę:

Faza I unieruchomienie: do 3 dnia (max. do 14 dnia)

 Cel:

- stabilizacja i unieruchomienie

- zmniejszenie bólu

- zmniejszenie obrzęku zgodnie z zasadą PRICE: (zabezpieczenie, odpoczynek, lód, ucisk, uniesienie)

Zaleca się nosić ortezę ze wszystkimi elementami. Podczas tego etapu niezbędne jest używanie łuski podeszwowej zarówno w dzień jak i w nocy. Ortezę należy nosić w obuwiu na płaskiej podeszwie, najlepiej w bucie sznurowanym, którego szerokość można łatwo dostosować do stabilizatora.

 

Faza II stabilizacja: dzień 4 do 28

Cel:

- zwiększenie poziomu aktywności

- poprawa siły mięśniowej

- umiarkowana mobilizacja z kontrolą obciążenia stopy

- dalsze zmniejszanie obrzęku

Zaleca się w dalszym ciągu stosowanie taśmy stabilizującej zarówno w dzień jak i w nocy. Powoduje to zmniejszenie obrzęku oraz poprawia to stabilizację mięśniową stawu skokowego. W ciągu dnia zaleca się zdejmowanie  łuski podeszwowej, aby umożliwić zwiększenie ruchomości w stopie. Jednak łuska powinna być nadal zakładana w nocy, aby zapobiec ustawianiu się stopy do wewnątrz, szczególnie podczas leżenia na plecach.

 

Faza III wsparcie funkcji sensomotorycznych: po 29 dniu

Cel:

- zwiększenie funkcjonalnej stabilizacji

- wsparcie funkcji sensomotorycznych i propriocepcji

- poprawa koordynacji i równowagi

Usuwając wszystkie elementy stabilizujące jest możliwość stosowania ortezy w ostatniej fazie leczenia. Dla bezpieczeństwa, taśmę stabilizującą zaleca się stosować, na przykład podczas aktywności sportowej, natomiast łuskę podeszwową można zakładać w nocy.

Produkty powiązane

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 other products in the same category: