DZIECIĘCA ORTEZA STAWU SKOKOWEGO AM-OSS-03/CCA REH4MAT

Nowy produkt

258,33 zł

Więcej informacji

Orteza kostki AM-OSS-03/CCA

DZIECIĘCA ORTEZA STAWU SKOKOWEGO OBEJMUJĄCA GOLEŃ I STOPĘ Z BOCZNYM WZMOCNIENIEM I SYSTEMEM CCA

Złamanie kostki u dzieci

Złamanie kostki to bardzo częsty uraz wśród dzieci i dotyczy uszkodzenia 1 lub więcej kości w obrębie stawu. Zazwyczaj dotyczy to kości piszczelowej i strzałkowej, rzadziej skokowej. Najczęściej, do złamania dochodzi w obrębie płytki wzrostowej kości piszczelowej i strzałkowej.

Chrząstka wzrostowa, inaczej zwana nasadową, to tkanka chrzestna znajdująca się w pobliżu zakończeń kości. Posiada ona liczne punkty kostnienia, które z tkanki chrzęstnej przekształcają się w kość. To właśnie chrząstka wzrostowa odpowiada za wzrost kości na długość oraz kształt jaki przyjmie ona w życiu dorosłym.
Jest ona ostatnią częścią kości, która ulega twardnieniu. Z tego powodu, jest również 
najbardziej podatna na wszelkie urazy. Nawet najmniejszy ruch skrętny stawu skokowego u dziecka, może powodować poważne złamanie kości w obrębie stawu skokowego.

Czerwone strzałki na zdjęciu rentgenowskim wskazują chrząstkę nasadową kości strzałkowej i piszczelowej u dziecka.

Czerwone strzałki na zdjęciu rentgenowskim wskazują chrząstkę nasadową kości strzałkowej i piszczelowej u dziecka.

Do urazu stawu skokowego dochodzi zazwyczaj podczas uprawiania sportów lub innych ruchowych aktywności, podczas których stopa ulega nagłemu skręceniu. Dzieci uprawiające sporty, które wymagają supinacji stopy i podskoków (piłka nożna, koszykówka), są bardziej narażone na złamanie w obrębie kostki. 

Siła skrętna działająca na stopę, zazwyczaj powoduje złamanie w obrębie kostki, a także zerwanie bądź naderwanie więzadeł i uszkodzenie torebki stawowej.
Reproduced and modified with permission from The Body Almanac. © American Academy of Orthopaedic Surgeons, 2003.

Należy pamiętać, że każdorazowe uszkodzenie chrząstki wzrostu w okresie dziecięcym wiąże się z zaburzeniem wzrostu kości, powodując niejednokrotnie ich nierówną długość, a także ich znaczne osłabienie w życiu dorosłym! 

Dlatego, tak niezmiernie ważna jest profilaktyka i zapobieganie złamaniom w obrębie stawu skokowego u najmłodszych.

Do tego celu doskonale nadaje nasza dziecięca orteza kostki AM-OSS-03/CCA, którą można stosować zarówno jako zaopatrzenie pourazowe jak i profilaktycznie jako zabezpieczanie przed ich wystąpieniem. 

Charakterystyka produktu

Dziecięca orteza stawu skokowego AM-OSS-03/CCA została wykonana z nowoczesnej przestrzennej dzianiny 3D o nazwie AirDistance III.

Jest to przewiewny strukturalny surowiec o wyjątkowo dużej wytrzymałości. Posiada konstrukcję trójwarstwową, składającą się z bardzo mocnej zewnętrznej poliamidowej dzianiny okładkowej o funkcji samoszczepnej, z pianki komfortowej oraz z poliamidowej dzianiny przestrzennej 3D. Wewnętrzna dzianina 3D o przestrzennej strukturze, pozwala na swobodne przepływanie przez nią powietrza, które dotlenia skórę oraz powoduje, że pot znajdujący się na jej powierzchni zdecydowanie szybciej odparowuje. Funkcja samoszczepna surowca zdecydowanie ułatwia użytkowanie. 

AirDistance III to materiał wodoodporny, dlatego z powodzeniem może być stosowany w środowisku wodnym!

Gwarancja wodoodporności

Orteza AM-OSS-03/CCA charakteryzuje się bardzo dobrym dopasowaniem do stawu skokowego oraz skuteczną stabilizacją, dzięki zastosowaniu podwójnie skrzyżowanych taśm.

Specjalne anatomicznie ukształtowane usztywnienia z tworzywa sztucznego zwiększają stabilizację czołową stawu oraz dodatkowo chronią go przed działaniem sił zewnętrznych typu kopnięcie boczne.

Innowacyjny system sznurowania CCA pozwala na dostosowanie różnego poziomu kompresji, czyli siły oddziaływania ortezy na staw skokowy.

System CCA funkcjonuje w oparciu o zespół zróżnicowanych poliamidowych przelotek, linek stalowych pokrytych tworzywem sztucznym oraz szpulowych pokręteł zapadkowych.

Dzięki takiej konstrukcji, udało nam się całkowicie wyeliminować tradycyjne sznurowadła z produktu.

Nawet dziecko, które nie potrafi sznurować butów,
może samodzielnie ubierać i ściągać ortezę!

Ortezę dziecięcą AM-OSS-03/CCA można stosować zarówno w okresie doleczania urazów oraz jako profilaktyczne zabezpieczenie stawu skokowego w trakcie uprawiania sportu przez dziecko. Konstrukcja ortezy pozwala naswobodne stosowanie jej w obuwiu sportowym i doskonale sprawdza się w codziennej aktywności dziecka, a także w każdej sytuacji wymagającej mocnej stabilizacji stawu skokowego.

Dużym atutem wyrobu jest to, że dzięki swej uniwersalnej konstrukcji, nie jest on dedykowany na konkretną nogę, przez co nie ma konieczności utrzymywania wysokich stanów magazynowych w sklepie medycznym.

Przeznaczenie

Stabilizator AM-OSS-03/CCA można stosować w przypadkach:

  • skręcenie i zwichnięcie stawu skokowego,
  • złamanie kostki
  • nawykowe zwichnięcia stawu skokowego,
  • zespół bólowy stawu skokowego i aparatu więzadłowego,
  • doleczania po unieruchomieniu gipsowym (po złamaniu)
  • przewlekła niestabilność i stany zapalne
  • profilaktycznie w sporcie

Tabela rozmiarowa

Rozmiar Obwód przez piętę Sposób dokonywania pomiaru
1 21-24 cm
2 24,5-27 cm

System kompresyjny CCA

System kompresyjny CCA

Systemy napinaczy obrotowych zostały wynalezione do stosowania w obuwiu snowbordowym, gdyż tradycyjne sznurowania nie sprawdzały się w tak ekstremalnych warunkach użytkowania. Sznurówki pękały, a buty snowbordowe nie posiadały skorupowej konstrukcji, aby można było stosować w nich metalowe zapięcia z butów narciarskich. Stalowa linka i poliamidowe przelotki sprawdzały się w tej roli znakomicie. Później system ten znalazł zastosowanie w innych rodzajach obuwia sportowego, m.in. takich jak; profesjonalne buty do jazdy rowerowej, czy adidasy do biegania.

Do branży ortopedycznej system ten został zaadoptowany stosunkowo niedawno i jest stosowany w ortezach stawów skokowych, sznurówkach, gorsetach itp. System ten charakteryzuje się tym, że zapięcie jest bardzo mocne, nieelastyczne, pewne, łatwe i bezpieczne. Bez odblokowania lub uszkodzenia systemu, w zasadzie nie ma możliwości poluzowania go, gwarantuje to o wiele pewniejszą stabilizację, niż jakikolwiek inny znany dzisiaj w branży sposób kompresji ortez.

Dzięki systemowi CCA, użytkownik ma możliwość stosowania różnego poziomu kompresji w ortezach ortopedycznych, czyli siły ich oddziaływania na ciało pacjenta. Regulacja ta odbywa się w sposób płynny, co zdecydowanie poprawia walory użytkowe wyrobu.

System CCA funkcjonuje w oparciu o zespół zróżnicowanych poliamidowych przelotek, linek stalowych pokrytych tworzywem sztucznym oraz szpulowych pokręteł zapadkowych. Dodatkowymi elementami systemu są peloty z funkcją samoszczepną, dzięki którym w łatwy sposób można modyfikować kształt i obwód każdego wyrobu wyposażonego w ten system.

System CCA, jest systemem kompresyjnym, i nie należy używać go, do dostosowywania wymiarów ortezy ortopedycznej do obwodów pacjenta. Można go użyć dopiero po prawidłowym dobraniu i założeniu wyrobu na użytkownika.

30 other products in the same category: