PIERŚCIEŃ NA PALCE MŁOTKOWATE MAZBIT MS497

MS497

Nowy produkt

Korektor palców młotkowatych z trzema pierścieniami Hammer Gel Lux MS497

Więcej szczegółów

23,15 zł

Więcej informacji

Palce młotkowate to obok haluksa bardzo częste schorzenie stóp. Polega ono na przykurczu zgięciowym w obrębie stawu międzypaliczkowego bliższego i przeproście w stawie paliczkowym dalszym. Z reguły dotyczy palców od II do V. Szczególnie narażone są osoby o stopie greckiej, czyli z wydłużonym drugim palcem. Przyczyną powstawania deformacji jest najczęściej źle dobrane obuwie, zbyt ciasne w noskach lub po prostu za małe. W grupie ryzyka znajdują się również kobiety, które upodobały sobie buty na wysokim obcasie. Ciężar ciała jest wtedy przeniesiony na przodostopie, co przyczynia się do jego nadmiernego przeciążenia. Sytuację może też pogorszyć istniejący haluks, który naciskając na pozostałe palce powoduje ich deformację. Oprócz nieestetycznego wyglądu dochodzą jeszcze objawy bólowe, a to już może znacznie utrudniać normalne funkcjonowanie. Schorzenie to bardzo często mylone jest z palcami młoteczkowatymi, które mimo, że ma podobny przebieg to dotyczy innego stawu międzypaliczkowego. Jednak z racji tego, że stawy w stopie nie mają dużych rozmiarów, szczególnie te w obrębie palców, rożnego rodzaju osłony silikonowe sprawdzą się w obu przypadkach.

Objawy palców młotkowatych:

ból podczas poruszania palcemzaczerwienienie palcamodzel w miejscu połączenia palca ze stopąból przodostopiaodcisk na grzbiecie palca

Najlepszym sposobem na walkę z palcami młotkowatymi są różnego rodzaju ćwiczenia zmniejszające przykurcz palców. Ostatnim ratunkiem przy dużym stopniu zaawansowania jest operacja, ale jest to już zabieg chirurgiczny, który można wykonać, tylko wtedy gdy lekarz specjalista zaleci taki krok. Przy łagodniejszych stadiach sprawdzają się różnego rodzaju silikonowe osłony i podkładki, które niwelują nieprzyjemne objawy. Łagodzą ból i umożliwiają poruszanie w normalnym obuwiu, zapobiegając postępom choroby. Żelowe osłony na palce zmniejszają tarcie i chronią bolesne miejsce. W początkowej fazie dolegliwości wskazane jest również noszenie obuwia na niskim obcasie, z szerszym noskiem.

Produkt Hammer Gel Lux wskazany jest przy palcach młotkowatych, ale również możliwy do wykorzystania przy palcach młoteczkowatych. Żelowy wałek pod palce podpiera ich zgięcie i niweluje ból. Dzięki trzem pierścieniom mocującym osłona dobrze utrzymuje się na stopie, jednocześnie chroni palce przed odciskami na grzbietach i otarciami pomiędzy nimi. Miękki materiał wykonania zapewnia komfort podczas chodzenia. Silikonową osłonę można zastosować niemal do każdego obuwia, sportowego, wizytowego, czółenek, a nawet butów trekkingowych. W każdym z nich przyniesie ulgę w przypadku dolegliwości bólowych i ułatwi długie wędrówki.

Parametry osłony Hammer Gel Lux:

Materiał:

  • - miękki silikon medyczny

Zastosowanie:

  • - palce młotkowate, młoteczkowate, szponiaste

Rozmiar:

  • - uniwersalny

Produkty powiązane

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 other products in the same category: