MEDI EPIBRACE ORTEZA STABILIZATOR STAWU ŁOKCIOWEGO NA ŁOKIEĆ TENISISTY UNIWERSALNA

R110010

Nowy produkt

Opaska 3D na zapalenie nadkłykcia kości ramiennej z systemem precyzyjnej regulacji nacisku - MEDI Epibrace

Więcej szczegółów

165,73 zł

Więcej informacji

-Staw łokciowy jest ważną częścią kończyny górnej, gdyż łączy ramię z przedramieniem. Składa się z trzech kości: kości ramiennej, kości promieniowej i kości łokciowej, które objęte są wspólną torebką stawową. Staw ten umożliwia wykonywanie takich ruchów jak zginanie, prostowanie, nawracanie i odwracanie przedramienia z ręką. Dolegliwości bólowe łokcia mogą być spowodowane różnego rodzaju kontuzjami oraz urazami, ale są też objawem choroby zwyrodnieniowej oraz stanu zapalnego zlokalizowanego w tej okolicy (tendinopatią, entezopatią, zapaleniem kaletki łokciowej). Bardzo popularnym schorzeniem jest łokieć tenisisty i golfisty. Skuteczne leczenie jest uzależnione od przyczyny bólu. W jego łagodzeniu stosuje się najczęściej maści, tabletki przeciwbólowe i przeciwzapalne oraz różnego rodzaju zabiegi fizjoterapeutyczne. Unieruchomienie i stabilizacja stanowi ważny element, wpływający na szybkość powrotu do zdrowia.

Łokieć tenisisty i golfisty to popularne przypadłości, z którymi zmagają się nie tylko sportowcy tych dyscyplin. O dziwo jest to schorzenie dotykające pracowników biurowych i fizycznych, u których powtarzające się ruchy nadgarstka przyczyniają się do pojawienia się mikrourazów i stanu zapalnego. Łokieć tenisisty (entezopatia nadkłykcia bocznego kości ramiennej) jest wynikiem nadmiernego naprężenia prostowników nadgarstka i palców, które ma miejsce np. podczas pisania na klawiaturze i rotacji przedramienia jak w trakcie wkręcania śruby. Dochodzi przy tym do uszkodzenia struktur włókien kolagenowych ścięgien i nieprawidłowego ukrwienia przyczepu. To przeciążenie objawia się bólem zewnętrznej części stawu łokciowego, który niekiedy promieniuje do samego nadgarstka. Z czasem może stać się na tyle uciążliwy, że utrudnia wykonanie podstawowych czynności, jak chociażby podanie ręki na przywitanie. Łokieć golfisty to potoczna nazwa zmian zapalnych przyczepów ścięgnistych mięśni zginaczy przedramienia. Objawem jest ból odczuwany po wewnętrznej stronie łokcia, a pojawia się on w trakcie dźwigania ciężkich przedmiotów czy też próby wyprostowania ręki. Oba schorzenia mogą być niezwykle uciążliwe i bolesne. Na szczęście postęp medycyny i dogłębne zbadanie przyczyny problemu pozwoliło stworzyć wiele nowych metod, skutecznie łagodzących nieprzyjemne dolegliwości.


Medi Epibrace 
jest opaską stawu łokciowego stosowaną w zapaleniu nadkłykcia kości ramiennej, czyli schorzeniu popularnie nazywanym „łokciem tenisisty” lub „łokciem golfisty”. Innowacyjna, dwukierunkowa pelota z funkcją demontażu pozwala na indywidualne dopasowanie ułożenia do potrzeb użytkownika oraz stosowanie zarówno na lewą, jak i prawą rękę. Poprzez nacisk poniżej stawu łokciowego na brzusiec mięśni prostowników i/lub zginaczy, znacznie odciąża przeciążone przyczepy początkowe mięśni, co w konsekwencji prowadzi do zmniejszenia bólu zwłaszcza podczas ruchu. W opasce od strony wewnętrznej została zastosowana poduszeczka z profilem 3D i strukturą o kształcie fali, która poprawia proces odprowadzanie limfy, dając przy tym efekt przyjemnego, kojącego masażu. Krawędzie opaski są wykonane z miękkiego materiału, dzięki czemu nie powodują otarć i wgnieceń. Na pasku mocującym została umieszczona skala numeryczna umożliwiająca precyzyjne dopasowanie ucisku. Opaska ma uniwersalny rozmiar, a dzięki przekładanej podkładce można ją stosować na oba przedramiona.

Zastosowanie:

- entezopatia (łokieć tenisisty lub golfisty)
- konieczność odciążenia przyczepów mięśniowych w obrębie łokcia lub nadkłykcia kości ramiennej.

Sposób działania ortezy:

- zmniejszenie obciążenia chorego mięśnia i przyczepów ścięgien w łokciu dzięki poduszeczce uciskowej.

Zalety opaski Medi Epibrace:

- nowa struktura materiału o kształcie fali od wewnątrz usprawnia odprowadzanie limfy, zapewniając efekt delikatnego masażu
- miękkie krawędzie, łagodne dla skóry, niepowodujące otarć
- łatwy system zakładania dzięki paskom podtrzymującym
- skala numeryczna na pasku umożliwiająca precyzyjne dopasowanie nacisku
- uniwersalny rozmiar, z możliwością dopasowania do każdej ręki
-

możliwość stosowania na prawe i lewe przedramię.

 

Przeciwwskazania:

- Zespół cieśni podbarkowej (uciskowe podrażnienie nerwów barku).

Produkty powiązane

29 other products in the same category: