Wypożyczalnia: Orteza pooperacyjna szynowo- opaskowa

Używane

Kaucja zwrotna - 130 zł - płatne przy dostawie produktu.

Więcej szczegółów

20,33 zł

Więcej informacji

 

Aparat szynowo-opaskowy kończyny dolnej wykonano z:

  • Dwóch otwartych rękawów – uda i podudzia – umożliwiających łatwe ich zakładanie i dokładne dopasowanie do rozmiarów obwodów kończyny dolnej.
  • Szyn ortopedycznych z systemem ich mocowania.
  • Zespołu taśm VELCRO.

Wyrób wyposażono w jednoosiowe szyny boczne, wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego zbrojonego włóknami węglowymi. Układ szyn w aparacie oraz ich sztywność, pozwala na uzyskanie doskonałej stabilizacji zabezpieczonego stawu. Szyny zostały wyposażone w specjalne zegary umożliwiające regulację kąta zgięcia i wyprostu co 15 stopni. Tak precyzyjna regulacja wyrobu zdecydowanie ułatwia proces rehabilitacji uszkodzonego stawu kolanowego. Istnieje również możliwość stałego zablokowania zegara w pozycji 0 stopni, co wykorzystywane jest w przypadkach, gdy zachodzi potrzeba stabilizacji kończyny w pozycji wyprostowanej. Waga aparatu AM-KD-AM /1R wyposażonego w szyny z włókien węglowych jest kilkakrotnie niższa, niż waga aparatów tradycyjnych, fakt ten zdecydowanie ułatwia użytkowanie wyrobu.

WŁAŚCIWOŚCI

Stabilizuje i odciąża staw kolanowy; umożliwia stopniowe kontrolowane zwiększanie zakresu ruchów w stawie; łatwo dopasowuje się nawet u osób z dysproporcją obwodów uda i podudzia lub przy znacznym pogrubieniu obrysów stawu kolanowego. Wskazania i zasady stosowania określa lekarz prowadzący.

ZASTOSOWANIE

- jako unieruchomienie i w rehabilitacji po rozległych zabiegach operacyjnych na stawie kolanowym z przyczyn urazowych (złamania śródstawowe, rekonstrukcje więzadeł krzyżowych) i chorobowych (częściowe lub całkowite alloplastyki)
- jako unieruchomienie i w rehabilitacji po przebytych urazach stawu kolanowego nie wymagających lub nie zakwalifikowanych do leczenia operacyjnego
- w okresie pionizacji i nauki chodzenia pacjentów z leczonych z przyczyn neurologicznych i ortopedycznych
- w zapobieganiu i leczeniu przykurczów stawu kolanowego spowodowanych niedowładem lub zmianami chorobowymi

 

Kaucja zwrotna - 130 zł - płatne przy dostawie produktu.

9 other products in the same category: