POOPERACYJNA ORTEZA NA RAMIĘ I BARK AM-BX-01 REH4MAT

Nowy produkt

TOWAR DOSTĘPNY NA ZAMÓWIENIE.

Tabela rozmiarowa

Rozmiar Obwód mierzony przez głowę kości ramiennej i pachę Sposób dokonywania pomiaru
Uniwersalny min 90 cm – max 110 cm
X-Size min 110,5 – max 140 cm
Rozmiar Długośc elementu ramienia
Uniwersalny 30 cm
X-Size 34 cm

Wyrób uniwersalny na prawe i lewe przedramię.

Więcej szczegółów

462,04 zł

Więcej informacji

Orteza kończyny górnej AM-BX-01

Orteza barku AM-BX-01

DURO

MODUŁOWA ORTEZA BARKU I RAMIENIA
Z 3 STOPNIOWĄ STABILIACJĄ

Złamanie kośći ramiennej

Kość ramienna to kość długa łącząca bark z łokciem. Otaczają ją nerwy, biegnące z rejonu szyi, aż do dłoni, zapewniające ruchomość całej kończyn górnej. Jeden z najważniejszych, nerw promieniowy, biegnie w bruździe kości ramiennej, dlatego jej uszkodzenie odpowiada często za jego porażenie. Nerw promieniowy unerwia mięśnie tricepsa i prostowniki nadgarstka i palców. Gdy dochodzi do jego uszkodzenia mamy wówczas do czynienia ze schorzeniem zwanym „opadająca ręka”.

Do złamania w obrębie części bliższej kości ramiennej dochodzi zazwyczaj u osób starszych, cierpiących na osteoporozę. Do urazu nie trzeba wiele – wystarczy, że starsza osoba upadnie na wyprostowaną rękę. Złamania w części środkowej to domena dorosłych. Nierzadko są wynikiem uderzenia w sporcie kontaktowym bądź wypadku komunikacyjnego. Wówczas, zazwyczaj dochodzi do porażenia nerwu promieniowego i niedowładu ręki.

Najczęstszą formą leczenia złamań kości ramiennej jest jej skuteczne unieruchomienie. Zarówno do stabilizacji po urazach w obrębie bliższej i środkowej części kości ramiennej polecamy naszą innowacyjną ortezę modułową barku DURO.

Charakterystyka wyrobu

Orteza barku DURO służy do leczenia złamania proksymalnej i środkowej części kości ramiennej.

Orteza zapewnia modułową, 3-stopniową stabilizację:

Orteza barku DURO działa na zasadzie trakcji. Kość ramienna jest unieruchomiona i „wisi” wzdłuż ciała, a waga ramienia powoduje trakcję, która pozycjonuje fragmenty kostne w osi, zapewnia kontakt powierzchni kostnych i ułatwia gojenie. Zapobiega również wytwarzaniu się stawu rzekomego po złamaniu kości ramiennej.

Nasza innowacyjna orteza barku DURO została wykonana z wysokiej jakości UniPren™.

Jest to uniwersalny 4 mm trójwarstwowy surowiec, składający się z zewnętrznej elastycznej poliamidowej dzianiny okładkowej o funkcji samoszczepnej, wewnętrznego rdzenia z pianki neoprenowej oraz elastycznej jerseyowej dzianiny okładkowej. Materiał ten charakteryzuje się miękkością i bardzo wysoką elastycznością. Bardzo ważnym atutem tego surowca jest to, że nie jest to wyrób dziany, nie posiada grubych włókien, przez co jego sploty nie odciskają się na skórze pacjenta i nie powodują ran w miejscach o dużej kompresji, dlatego jest doskonałym produktem dla sportowców. Funkcja samoszczepna surowca zdecydowanie ułatwia użytkowanie. UniPren™ jest materiałem wodoodpornym, nie wchłania wody i jest bardzo komfortowy w użytkowaniu.

Modułowa orteza barku i ramienia DURO doskonale stabilizuje ramię i bark. Wysuwane fiszbiny ortopedyczne , umieszczone w 8 kanałach o różnych długościach, zapewniają stopniową regulację poziomu stabilizacji, pozwalającą na indywidualne dopasowanie poziomu do potrzeb Pacjenta. Oteza została wykonana z miękkich, nie sztywnych elementów, dzięki czemu „współpracuje” ona z mięśniami i zwiększa swój obwód w trakcie ich napinania.

Orteza barku DURO posiada kapę stosowaną pod ramieniem. Kapa to oddzielny, niezależny od ortezy element, który zapewnia płynną regulację obwodu ramienia. Dzięki temu, orteza dokładnie odwzorowuje kształt kończyny.

Specjalny spinacz ramienia pozwala na dopięcie do niego taśmy naramiennej. Spinacz ten może być stosowany zarówno na górze jak i na dole taśmy. Posiada on dwie klamerki, które w razie potrzeby zapewniają ograniczenie kończyny do przodu i do tyłu.

Orteza DURO zapewnia kompleksowe unieruchomienie i leczenie złamania w obrębie kości ramiennej. posiada innowacyjną konstrukcję. To jedyny tego typu produkt na rynku, zapewniający płynną regulację poziomu stabilizacji kończyny górnej. Dzięki zaawansowanej opcji pasów i rzepów, orteza pasuje na prawe i lewe ramię.

Przeznaczenie

  • - złamanie kości ramiennej
  • - tłuczenie kości ramiennej
  • - staw rzekomy kości ramiennej
  • - unieruchomienie pooperacyjne
  • - urazy stożka rotatorów
  • - zwichnięcia barku
  • - zespół cieśni barku
  • - uszkodzenie stożka rotatorów
  • - zespół zamrożonego barku
  • - uszkodzenie typu SLAP

Tabela rozmiarowa

Rozmiar Obwód mierzony przez głowę kości ramiennej i pachę Sposób dokonywania pomiaru
Uniwersalny min 90 cm – max 110 cm
X-Size min 110,5 – max 140 cm
Rozmiar Długośc elementu ramienia
Uniwersalny 30 cm
X-Size 34 cm

Wyrób uniwersalny na prawe i lewe przedramię.

Do pobrania

24 other products in the same category: