Wypożyczalnia: Kołnierz stabilizujący szyję z regulacją wysokości

Nowy produkt

6,50 zł

Więcej informacji

Kołnierz ortopedyczny stabilizujący z podbródkiem C3+ Athenax zapewnia usztywnienie szyjnego odcinka kręgosłupa oraz czynnościowe podtrzymywanie głowy i szyi pomiędzy żuchwą a obojczykiem. Efekt ten otrzymano dzięki dodatkowemu podparciu stabilizującemu szyję na wysokości brody, z miękkimi wymienialnymi wkładami.

Dwuczęściowy sztywny kołnierz wykonany został z materiału PCV, posiada zaokrąglone miękkie brzegi, które utrzymują suchość skóry oraz zapobiegają uciskom czy otarciom naskórka co sprawia, że kołnierz nosi się bardzo wygodnie. Również wygodne i proste w obsłudze jest zapięcie oraz regulacja wysokości kołnierza za pomocą silnych rzepów.

Dodatkowym atutem kołnierza stabilizującego z podbródkiem C3+ jest to, że nie zawiera żadnych elementów metalowych i dzięki temu w żaden sposób nie wpływa negatywnie na obraz podczas badania RTG. Dodatkowo posiada otwory umożliwiające swobodną cyrkulację powietrza.

Wysokość regulowana kołnierza: od 10 cm do 13 cm.

Przy doborze rozmiaru niezbędny jest obwód szyi w cm. Kołnierz dostępny jest w rozmiarach: 

- S ( 25 do 28 cm), 

- M ( 30 do 34 cm), 

- L (35 do 40 cm),

- XL ( 40 do 45 cm).

Wskazania:

  • w zmianach zwyrodnieniowych odcinka szyjnego kręgosłupa,
  • przeciążenia układu mięśniowo – szkieletowego,
  • zespoły bólowe odcinka szyjnego kręgosłupa,
  • w przypadku ograniczonej ruchomości wywołanej różnymi urazami,
  • inne przypadki wymagające kontrolowanej stabilizacji kręgosłupa szyjnego.

Przed zastosowaniem kołnierza ortopedycznego należy skonsultować się z lekarzem ortopedą, neurologiem czy reumatologiem.

Kaucja zwrotna - 20 zł - płatne przy dostawie produktu.

Jeżeli nie ma produktu, rozmiaru lub koloru który Cię interesuje, skontaktuj się z nami, a sprowadzimy towar specjalnie dla Ciebie.

1 other products in the same category: