ORTEZA STAWU BIODROWEGO Z REGULACJĄ KĄTA ZGIĘCIA AM-SB/1RE REH4MAT

Nowy produkt

Tabela rozmiarowa

RozmiarObwód w pasieSposób dokonywania pomiaru
Uniw. 75 – 125 cm Obwód w pasie

Wyrób występuje jako prawy / lewy

Maksymalna waga użytkownika do 75kg.

Całkowita długość ortezy:
min: 53 cm
max: 67 cm

Więcej szczegółów

810,19 zł

 • Lewa
 • Prawa

Więcej informacji

 • Orteza biodra AM-SB/1RE

  Orteza biodra AM-SB/1RE
  Orteza biodraORTEZA BIODRA
  InnowacyjnyINNOWACYJNY
  Polecany przez specjalistówPOLECANY PRZEZ SPECJALISTÓW
  Press-slidePRESS-SLIDE
  Rozmiar uniwersalnyROZMIAR UNIWERSALNY
  Szeroki zakres regulacjiSZEROKI ZAKRES REGULACJI
  Szyna z regulacją ruchomości 1RESZYNA Z REGULACJĄ RUCHOMOŚCI 1RE
  Wolny od lateksuWOLNY OD LATEKSU
  Wyrób medyczny kl. 1WYRÓB MEDYCZNY KL. 1

  VIPER

  ORTEZA UNIERUCHAMIAJĄCA STAW BIODROWY Z REGULOWANYM KĄTEM ZGIĘCIA – SZYNA 1RE

  Charakterystyka wyrobu

  Orteza unieruchamiająca staw udowo-biodrowy, wykonana z Active3D™, wyposażona w kosz biodrowy, opaskę udową, jednoosiową szynę boczną z regulacją kąta zgięcia i wyprostu co 15 stopni. Charakteryzuje się doskonałym podtrzymaniem i odciążeniem stawu biodrowego, zapewnia jego pooperacyjną kontrolę. Orteza zapewnia prawidłowe ustawienie biodra podczas pionizacji i nauki chodzenia, zapobiega i ułatwia leczenie przykurczów. Pozwala na kontrolowanie zakresu ruchów zgięcia w stawie biodrowym. Wskazania i zasady stosowania określa lekarz prowadzący.

  Active3D™ to termoformowany surowiec wykonany ze specjalnego spienionego materiału o strukturze zamknięto-komórkowej. Materiał ten doskonale odciąża od ciała takie elementy, jak szyny, stalki i fiszbiny ortopedyczne, jest wodoodporny, nie wchłania potu i jest bardzo łatwy w czyszczeniu. Ze względu na te właściwości doskonale nadaje się do konstruowania specjalistycznych ortez ortopedycznych. Surowiec może posiadać różnego typu okładziny zewnętrzne, z okładzinami o funkcjach samoszczepnych łącznie. Posiada właściwości termoformowania, dzięki czemu można mu nadać kształty i funkcjonalność niezbędną do wykonania danego typu ortezy.

  active3d

  Element pasa biodrowego służący do regulacji obwodu wykonany z ActiveDistance™.

  ActiveDistance™ to technicznie odciążający surowiec posiadający konstrukcję trójwarstwową. Składa się on z odciążającej pianki EVA, dwustronnie zlaminowanej z bardzo mocną nierozciągliwą dzianiną poliamidową wyposażoną w funkcję samoszczepną. Funkcja samoszczepna, surowca ActiveDistance™ zdecydowanie ułatwia jego użytkowanie. Specyfika surowca ActiveDistance™ polega na tym, że nie jest on elastyczny przez co polepsza stabilizację zabezpieczonej części ciała. Dzięki zastosowaniu w surowcu pianki komfortowej, jest on bardzo miękki, co poprawia komfort użytkowania wyróbów z niego wykonanych. Surowiec wodoodporny.

  activedistance

  Właściwości

  Orteza zapewnia prawidłowe ustawienie biodra podczas pionizacji i nauki chodzenia, zapobiega i ułatwia leczenie przykurczów. Pozwala na kontrolowanie zakresu ruchów zgięcia w stawie biodrowym. Wskazania i zasady stosowania określa lekarz prowadzący.

  Przeznaczenie

  - we wczesnej rehabilitacji i podczas nauki chodzenia u osób po leczeniu operacyjnym stawu biodrowego
  - w rehabilitacji osób z przykurczami stawu biodrowego z przyczyn neurologicznych lub ortopedycznych

  Tabela rozmiarowa

  RozmiarObwód w pasieSposób dokonywania pomiaru
  Uniw. 75 – 125 cm Obwód w pasie

  Wyrób występuje jako prawy / lewy

  Maksymalna waga użytkownika do 75kg.

  Całkowita długość ortezy:
  min: 53 cm
  max: 67 cm

  Mechanizm regulatora długości szyn – Press-slide

  press-slide

  System Press-slide to kolejna technologiczna nowość w naszej ofercie, którą z dumą Państwu prezentujemy. Regulator długości szyn ortopedycznych Press-slide to element ortez ortopedycznych, zaprojektowany według innowacyjnej, stosowanej przez REH4MAT zasady – MiniMax (minimum wyrobu, maksimum efektu). Dzięki temu wyroby ortopedyczne wyposażone w regulatory długości szyn Press-slide cechują się małymi gabarytami, bardzo niską wagą oraz dużą ergonomią użytkowania. Regulator został zaprojektowany w taki sposób, aby bez użycia narzędzi można było bardzo szybko wydłużyć bądź skrócić szynę ortopedyczną, a zarazem skonstruowano go na tyle bezpiecznie, aby nie można było przypadkowo tego uczynić. Został on wykonany z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknami szklanymi, przez co jego wytrzymałość jest zdecydowanie większa niż gdyby wykonano go z aluminium. Regulacja szyn jest bardzo prosta i polega na wciśnięciu przycisku znajdującego się na powierzchni regulatora i wysunięciu szyny na żądaną długość. Dla ułatwienia tej czynności na szynach kończyn dolnych umieszczono podziałkę w centymetrach określającą odległości od osi stawu kolanowego do końca szyny udowej i szyny podudzia. W ortezach kończyn górnych umieszczono podziałkę cyfrową, ułatwiającą powtarzalne ustawienie długości szyny.

   

   

  Szyny ( 1RE ) - Szyny stabilizaujące z regulacją ruchomości stawu

  Szyny ( 1RE ) to jednoosiowe szyny ortopedyczne, które głównie stosuje się w aparatach stawu kolanowego, aparatach kończyny górnej oraz ortezach stawu biodrowego. Cechą charakterystyczną tych szyn oprócz szerokiego zakresu regulacji kąta zgięcia co 15 stopni jest to, iż istnieje też regulacja przeprostu zabezpieczonego stawu w zakresie: -15 i -30 stopni. Szyny cechują się doskonałą stabilizacją boczną zabezpieczonego stawu oraz bardzo niską wagą. Zegar zastosowany w tych szynach ortopedycznych skonstruowany jest w taki sposób, iż zmiana kąta zgięcia i wyprostu odbywa się bez użycia jakichkolwiek narzędzi, a dodatkowy system zabezpieczający uniemożliwia zmianę kąta przez osoby nieupoważnione. Wykonane są z wysokiej jakości stopu aluminium oraz tworzywa sztucznego z dodatkiem włókien węglowych, co powoduje że są one lekkie, obojętne na działanie potu pacjenta i zawartej w nim soli, a zarazem odpowiednio sztywne, gwarantujące poprawne działanie wyrobu. Konstrukcja i wygląd szyny została przez nas opatentowana w Unii Europejskiej.

     

  Do pobrania

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

10 other products in the same category: