ORTEZA STAWU KOLANOWEGO DŁUGA OTWARTA ORTEZA PRZECIWPRZEPROSTNA

Nowy produkt

369,44 zł

Więcej informacji

DŁUGA OTWARTA ORTEZA PRZECIWPRZEPROSTNA

Przeprost kolana

O przeproście mówimy wtedy, gdy kolano nadmiernie się prostuje, wywołując zbyt duże obciążenie i nacisk na staw kolanowy. Przeprost kolana może dotyczyć każdego, ale bardzo często występuje u sportowców. Spowodowane jest to albo bezpośrednim uderzeniem w okolice kolana w sportach kontaktowych albo systematycznym przeciążaniem stawu na skutek gwałtownych zmian kierunku w biegu lub zatrzymywania się.

Kolano ustawione w przeproście jest niestabilne, powoduje obrzęk i bolesność. Jest to niefizjologiczna pozycja dla stawu, która degeneruje jego tkanki, więzadło krzyżowe przednie (ACL), tylne (PCL) i boczne (MCL, LCL) włączając. Jeśli cierpisz na niestabilność kolana spowodowaną nadmiernym pzerpostem stawu, to koniecznie wypróbuj naszą specjalistyczną ortezę przeciwprzeprostną OKD-02 z innowacyjnym systemem blokowania nadmiernego wyprostu kolana.

Charakterystyka wyrobu

Orteza kolana OKD-02 to produkt genialny w swej prostocie. Orteza zapewnia pełną ruchomość stawu kolanowego oraz pozwala na płynne regulowanie jego zakresu ruchu. Dodatkowo, posiada innowacyjny mechanizm przeciwprzeprostny zapobiegający nadmiernemu wyprostowi kolana.

Przeciwprzeprostna orteza stawu kolanowego OKD-02 została wykonana z oddychającego, innowacyjnego surowca ProSix™.

prosix

ProSix™ jest to innowacyjny strukturalny materiał 3D, który doskonale dopasowuje się do ciała pacjenta, rozciąga się we wszystkich kierunkach doskonale modelując kształt kończyny. Zewnętrzna warstwa ProSix™ to elastyczna dzianina siatkowa 3D działająca jak układ kryształów, które doskonale dopasowują się do każdej płaszczyzny, stabilizując ją. Dzianina ta gwarantuje wysoką wytrzymałość wyrobu wykonanego z tego surowca i dzięki temu może on być używany przez pacjentów podczas długiego procesu rehabilitacji. Środkowa warstwa surowca ProSix™, to duotermiczna pianka dystansowa, która odpowiada za właściwą kompresję termiczną i oddychanie skóry. Ostatnia warstwa to dzianina bawełniana, która odpowiada za utrzymanie właściwego klimatu przy skórze oraz skuteczne odprowadzanie potu, a jej struktura gwarantuje aksamitną miękkość w dotyku. Surowiec ten jest przyjazny dla skóry pacjenta oraz posiada atest Oeko-Tex Standard 100.

Boczne części wykonane są z surowca CottonPren™.

cottonpren

CottonPren™ to innowacyjny, najskuteczniejszy na rynku i najbardziej przyjazny dla ciała surowiec, przenaczony do konstruowania ortez ortopedycznych do wyczynowego i ekstremalnego ich użytkowania. Charakteryzuje się on miękkością i wysoką elastycznością, co zdecydowanie ułatwia przyleganie wyrobu do nadgarstka i gwarantuje jego właściwą kompresję. Wyroby z niego wykonane cechują się bardzo mocną kompresją, idealnym dopasowaniem oraz odciążeniem stawów i redukcją drgania mięśni powstającą w trakcie zwiększonego wysiłku fizycznego. CottonPren™ to trójwarstwowy przestrzenny surowiec składający się od zewnątrz ze spandexu, z rdzenia neoprenowego wewnątrz oraz CottonPluszu od ciała. Ostatnia warstwa surowca CottonPren™ odpowiada za utrzymanie właściwego klimatu przy skórze oraz skuteczne odprowadzanie potu. Warstwa ta jest przyjazna dla skóry pacjenta oraz posiada atest Oeko-Tex Standard 100. Materiał może być wielokrotnie czyszczony bez ryzyka utraty elastyczności, a jego struktura gwarantuje wysoką trwałość i odporność na zużycie. Posiada on wewnątrz zamknięte komórki, dzięki czemu nie pochłania potu oraz jest przyjazny dla środowiska, gdyż nie zawiera chloru.Oeco-Tex Standard 100

Nasza długa orteza kolana doskonale zabezpiecza staw kolanowy w przypadku jego skręcenia, zwichnięcia, a także profilaktycznie. Posiada dwie boczne anatomicznie wyprofilowane szyny aluminiowe z zegarem 2R. Zegar ten zapewnia pełną kontrolę ruchomości stawu co 20 stopni.

OKD-02

Ponadto, zegar ten został wyposażony w specjalną sprężynę, która tworzy innowacyjny mechanizm przeciwprzeprostny. Sprężyna ta doskonale tłumi nagły wyprost kolana i amortyzuje wstrząsy, chroniąc wnętrze stawu, w tym obie łąkotki. Orteza OKD-02 skutecznie zapobiega nadmiernemu wyprostowi stawu kolanowego, nie ograniczając jego fizjologicznej ruchomości.

Orteza OKD-02 rekomendowana jest wszystkim osobom cierpiącym z powodu niestabilności kolana. Skutecznie zapobiega nadmiernemu przeprostowi stawu, chroniąc przede wszystkim więzadło krzyżowe tylne (PCL). Boczna stabilizacja zapewnia doskonałe wsparcie dla całego stawu kolanowego, a odciążenie łąkotek redukuje bolesność w obrębie kolana, zmniejszając obrzęk i stan zapalny.

Przeznaczenie

- skręcenie kolana
- zwichnięcie kolana
- złamanie w obrębie stawu kolanowego
- naderwanie więzadeł (ACL, PCL, LCL, MCL)
- stan zapalny stawu kolanowego
- uraz łąkotek

Tabela rozmiarowa

Rozmiar (A) Obwód uda 15 cm powyżej środka rzepki (B) Obwód łydki 15 cm poniżej środka rzepki Sposób dokonywania pomiaru
S 40 – 44 cm 30 – 34 cm
M 44,5 – 48 cm 34,5 – 38 cm
L 48,5 – 52 cm 38,5 – 42 cm
XL 52,5 – 56 cm 42,5 – 46 cm
2XL 56,5 – 60 cm 46,5 – 50 cm

Całkowita długość ortezy: 46 cm

Wyrób uniwersalny na prawą i lewą nogę.

Do pobrania

Produkty powiązane

30 other products in the same category: