WODOODPORNA OSŁONA - OCHRANIACZ GIPSU NA NOGĘ BLOCCS DŁUGA WIEK 4-9 LAT

CFL77-M

Nowy produkt

WODOODPORNA OSŁONA - OCHRANIACZ GIPSU NA NOGĘ BLOCCS

Więcej szczegółów

106,48 zł

Więcej informacji

Bloccs jest renomowanym producentem wodoodpornych osłon na gips bądź opatrunek w obrębie kończyn. Wieloletnie doświadczenie pozwoliło na stworzenie formuły, której skuteczność potwierdzają setki zadowolonych użytkowników. Wysoka jakość produktu pozwala na wielokrotne stosowanie zarówno podczas kąpieli w wannie, pod prysznicem, jak i w trakcie pływania. Dzięki niemu codzienna higiena nie stanowi problemu, a wakacyjny wyjazd nie musi zostać odwołany. Kontuzjowana osoba może normalnie funkcjonować. Uszkodzoną kończynę można spokojnie zanurzyć w wodzie bez obaw o zamoczenie gipsu, co mogłoby wiązać się z koniecznością jego wymiany. Jest to rozwiązanie niebywale wygodne i funkcjonalne.

Kiedy stosować osłonę?

Osłony Bloccs mogą być używane bezpośrednio po urazie lub podczas rekonwalescencji. Mimo, że stosowane są głównie jako ochrona na gips, można je wykorzystywać również w przypadku ran, owrzodzeń czy oparzeń. Produkt można użytkować na wakacyjnym wyjeździe, jak również podczas codziennej toalety.

Zastosowanie:

ochrona gipsu/opatrunku podczas

- codziennej kąpieli w wannie lub pod prysznicem
- kąpieli w basenie/morzu.

Jak dobrać rozmiar?

Wodoodporna osłona może być wykorzystywana zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. W przypadku wersji dorosłej konieczne jest dobranie odpowiedniej wersji (długiej lub krótkiej) na podstawie długości gipsu (opatrunku) i obwodu ok. 2,5 cm za nim. W wersji dziecięcej konieczne jest dobranie odpowiedniego rozmiaru adekwatnego do wieku, ale kluczowe znaczenie ma długość gipsu (opatrunku) i obwód ok. 2,5 cm za nim.

Jak odpowiednio założyć osłonę?

Przed użyciem należy całkowicie usunąć powietrze ze środka osłony, wyciskając je w kierunku otwartego końca Bloccs'a. W celu ułatwienia założenia, wnętrze można obsypać talkiem.

Jak długo można stosować ochronę Bloccs?

Z powodu braku dopływu powietrza rękaw należy stosować jednorazowo nie dłużej niż przez 30 min. po tym czasie konieczna jest przerwa i dopiero po niej można ponownie użyć osłonę. Po zakończeniu użytkowania Bloccs należy dokładnie wysuszyć w temperaturze pokojowej.


Jakie zasady bezpieczeństwa należy zachować?

Przy używaniu na śliskiej powierzchni (np. na basenie) trzeba zachować szczególną ostrożność. Ochrona Bloccs wykonana jest z naturalnego, wytrzymałego lateksu. Przed założeniem należy jednak pozbyć się wszystkich ostrych elementów (pierścionki, bransoletki), które mogłyby przedziurawić osłonę.

Jak przechowywać osłonę Bloccs?

Nieużywany produkt należy przechowywać w temperaturze pokojowej, z dala od bezpośredniego działania promieni słonecznych i wilgoci.

Przeciwwskazania:

- Osłony nie należy stosować na otwarte, niezabezpieczone rany.
- Osłony nie powinny stosować osoby uczulone na lateks.

30 other products in the same category: